niedziela, 12 lipca 2015

W Chinach też jedzą pierogi?


Pewnie niektórzy zauważyli, że mam hopla na punkcie kuchni azjatyckiej. Przyznaję się bez bicia - tak to prawda. Szczególnie lubię, gdy w azjatyckim świecie kulinarnym znajduję potrawy podobne do naszych - polskich, które po ugryzieniu dają zupełnie inne (od tych oczekiwanych) doznania. Dziś pierogi.

PIEROŻKI AZJATYCKIE

Składniki na ciasto na ok. 22 sztuki:

140 g mąki pszennej tortowej
125 ml gorącej wody

Mąkę przesiewamy przez sitko. Mieszając widelcem wlewamy do niej stopniowo wodę (tuż po zagotowaniu). Po połączeniu składników ciasto wygniatamy rękoma przez około 6-7 minut. Należy to robić bardzo ostrożnie, ponieważ ciasto będzie gorące. Wyrobione ciasto odstawiamy na 30 minut, najlepiej przykryte wilgotną ściereczką. Po tym czasie ciasto cienko wałkujemy i za pomocą szklanki wycinamy z niego kółka. Nadziewamy (przepisy na proponowane nadzienia poniżej) i lepimy pierogi.

Ja swoje pierożki gotowałam przez 3-4 minuty w bulionie (przepis tutaj) i podałam z zupą. Możemy je również ugotować w osolonej wodzie lub na parze i podać posypane świeżą dymką lub kolendrą z sosem sojowym do maczania.

Składniki na nadzienia:

I nadzienie - z kaczki:
1 pierś kaczki bez skóry
1 ząbek czosnku
1 cm imbiru
1 źdźbło trawy cytrynowej
2 łyżki sosu sojowego
garść świeżej kolendry

II nadzienie – z krewetek
160 g krewetek koktajlowych
1 ząbek czosnku
1 cm imbiru
1 źdźbło trawy cytrynowej
2 łyżki sosu sojowego
garść świeżej kolendry

Składniki każdego nadzienia należy ze sobą zmielić. Dla nadania dodatkowej ostrości można dodać po kawałku ostrej papryczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz