czwartek, 1 września 2016

Muffinki z borówkami


1 września to zawsze trudny dzień, w końcu to pierwszy dzień szkoły, koniec wakacji, pożegnanie swobody, spania do południa, krótkich spodenek i słonecznej pogody. Teraz czas na siedzenie w szkolnej ławce i odrabianie lekcji. W związku z tym, aby choć trochę ułatwić powrót do tego kieratu, proponuję upiec pyszne muffinki z borówkami - słodycz i smak lata - muszą pomóc!

MUFFINY Z BORÓWKAMI

Składniki na ok. 15 sztuk:
200 g borówek
2 łyżki mąki ziemniaczanej
150 g masła
300 g mąki pszennej
2 jajka
80 drobnego cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
250 ml mleka

Borówki myjemy, osuszamy i wsypujemy do miski, posypując owoce mąką ziemniaczaną. Miską potrząsamy, aby owoce obtoczyły się w mące.
Miękkie masło, mąkę pszenną, jajka, cukier, proszek do pieczenia i mleko miksujemy na jednolitą masę. Do wymieszanej masy dodajemy borówki i delikatnie mieszamy, tak żeby owoce równomiernie rozłożyły się w cieście.
Porcje ciasta z owocami nakładamy do foremek na muffinki (wyłożone papilotkami lub ew. posmarowane masłem), do 3/4 wysokości foremek. Foremki wkładamy do rozgrzanego do 200 stopni piekarnika i pieczemy 25 minut. Po upieczeniu nasze muffinki wyjmujemy z formy i najlepiej ustawiamy na kratce do  ostygnięcia, tak żeby nie zaparowały.


1 komentarz:

  1. Takie muffinki na pewno osłodzą gorzki powrót do szkoły :)

    OdpowiedzUsuń