Nie wiem jak Wam, ale mi kasza kojarzy się z obiadem z czasów dzieciństwa - czy to z przedszkolnej/szkolnej stołówki czy też z sobotniej wizyty u babci. I to najczęściej (dla mnie niestety) w połączeniu z gulaszem. Brrr! Jednak ostatnio w telewizji często słyszę, że kasza jest super - zdrowa, smaczna i można ją elegancko podać. Postanowiłam dać jej kolejną szansę. Proszę Państwa! Kasza wkracza na salony!
KASZOTTO Z PAPRYKĄ I CZERWONĄ SOCZEWICĄ
Składniki na 2-3 porcje:
1/2 szklanki kaszy pęczak
1/4 szklanki czerwonej soczewicy
2 średniej wielkości czerwone papryki
2 duże pomidory
2 duże cebule
1 duży ząbek czosnku
3 ziarna ziela angielskiego
1/2 liścia laurowego
1/2 łyżeczki rozmarynu
1/2 łyżeczki tymianku
1 kostka rosołowa warzywna
oliwa do smażenia
sól
parmezan
Papryki kroimy w paski i na pół. Na patelni rozgrzewamy łyżkę oliwy i podsmażamy paprykę, delikatnie solimy. Gdy papryka trochę zmięknie, ale będzie nadal chrupiąca zdejmujemy patelnię z palnika i odstawiamy. Tak przygotowaną paprykę dodamy do dania później.
Do garnka wsypujemy ciecierzycę, zalewamy 1/2 szklanki wody, dorzucamy ziele angielskie, liść laurowy i dodajemy łyżeczkę oliwy. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy na małym ogniu około 8 minut, czasami mieszając. Pod koniec gotowania solimy - około 1/2 łyżeczki soli. Po ugotowaniu ciecierzyca ma być średnio-twarda, ale nie surowa (~al dente).
Kostkę rosołową rozpuszczamy w 1 i 1/2 szklance gorącej wody. Pomidory obieramy i kroimy w kostkę.
Cebulę i czosnek kroimy. Na dużej patelni rozgrzewamy dwie łyżki oliwy, wsypujemy cebulę, czosnek, tymianek, rozmaryn i kaszę, wszystko podsmażamy. Po podsmażeniu na patelnię nalewamy około 1/2 szklanki bulionu z kostki rosołowej, mieszamy i gotujemy pod przykryciem na małym ogniu. Resztę bulionu dodajemy stopniowo, od czasu do czasu mieszając. Gdy kaszotto będzie już gęste dodajemy pomidory i gotujemy kolejne 5 minut. Gdy kaszotto znów zgęstnieje dodajemy paprykę i ciecierzycę, mieszamy. Wyłączamy palnik i odstawiamy kaszotto na około 20 minut, żeby doszło - kasza powinna być miękka.
Kaszotto podajemy z parmezanem.
Strony
Etykiety
ananas
banany
borówki
brokuły
budyń
cebula
chilli
ciastka
ciasto
cynamon
cytryna
czekolada
czekolada biała
czosnek
drożdże
herbatniki
jogurt
kakao
karmel
kawa
kokos
krewetki
kuchnie świata
maliny
mango
marchew
mascarpone
migdały
miód
mleko w proszku
muffiny/babeczki
oliwki
otręby owsiane
papryka
pieczarki
płatki owsiane
pomarańcze
pomidory
rum
sałatka
serek wanilinowy
sernik
śmietana
świąteczne
tarta
tort
truskawki
twaróg
wieprzowina
wiśnie
wykorzystanie białek
wykorzystanie żółtek
ziemniaki
żurawina
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz